Yükleniyor
Kurumsal

Hakkımızda

Değerli büyüğümüz İrfan Zeki Öztürk’ ün 1940’lı yıllarda kurduğu şirket ile tohumları atılan ticaret hayatımızın, bölgemiz sınırlarını aşarak devam edeceğini bilemesek de, hiçbir koşulda taviz veremeyeceğimiz, ticaret hayatımızın olmazsa olmazı ‘etik ticaret’ anlayışımızın, mevcudiyetimiz boyunca temel prensibimiz olarak kalacağının bilincindeydik.

En önemli sermayemizin köklü geçmişimizin getirdiği potansiyel birikim ile kazanılan saygınlığımız, vizyon sahibi markalarla yaptığımız işbirlikleri, yenilikçi ve proaktif hizmetlerimiz sayesinde yarattığımız ‘müşteri memnuniyeti’ olduğunu düşünmekteyiz.

Değişen koşullarla Türkiye, global dünyanın bir parçası haline geldi. Ülkemizdeki yüksek büyüme ortamı Türkiye Ekonomisi’nin hızla gelişen ülkeler (BRIC ülkeleri) yanında, büyüyen piyasalar olarak tanımlanan topluluğa dâhil edilmesini bile gündeme getirdi. Tüm bu gelişmeler, ekonomik dalgalanmalardan en az şekilde etkilenmek için, pazarlarımızı ve faaliyet verdiğimiz sektörleri çeşitlendirmeyi gerekli kıldı.

Öztürk Boya ve Yapı Malzemeleri;

2000 yılında GLASURIT ve BASLAC (Şuan BASF bünyesinde bulunan markalar o günlerde DYO çatısında yer almaktaydı) otomotiv boyalarının, SALCOMIX otomotiv boyaları-mobilya boyaları ve endüstri boyalarının bayiliğini aldı. Öztürk Boya ve Yapı Batı Karadeniz Bölgesinde birçok otomobil servisinin tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

2004 yılından bu yana HENKEL OTO AFTER MARKET bayiliği ile otomobil ve sanayi grubunda servis ve fabrikalara hizmet vermektedir.

2006 yılında BOYKİMSAN bünyesindeki EUROMIX sanayi boyaları ile light industry (hafif sanayi) boyaları alanında tedarik sağlamaktadır.

2007 yılında MEGUIAR’S bayiliğini de alarak, boya bakımı konusunda dünyanın önde gelen birçok otomobil üreticisine, üretim hattında ve bayi seviyesinde danışmanlık hizmeti sunan Meguiar’s Inc. İle işbirliği içerisinde sofistike bakım ürünlerini değerli iş ortaklarına ulaştırmaktadır.

2008 yılında PULVER elektrostatik toz boyalarının bayiliğini alarak, bölgede bu alanda da üretici birçok firmaya hizmet vermeye başlamıştır.

2009 yılında HEMPEL ENDÜSTRİ grubu bayiliğini alarak faaliyet göstermeye başlayan Öztürk Boya ve Yapı, bölgeyi iyi tanıyor olmanın avantajını kullanarak, endüstri boyaları sektöründe de her geçen gün artan bir grafik ile yoluna devam etmektedir.

2012 yılında B&B Collection duvar kâğıtlarının bayiliğini alarak, duvar kâğıdı sektöründe kalite ve ekonomik fiyatı bir araya getirmiştir.

Bölgesinde boya ve sarf malzemeleri denildiğinde ilk akla gelen firma olan

Öztürk Boya ve Yapı;

 kaliteli hizmet anlayışını sürdürülebilir kılmak için,  geçmiş birikimlerini

bugünün teknolojileriyle birleştirmeyi olmazsa olmazları arasında görmektedir.

İşbirlikteliği içerisinde oluğu tüm kişi ve organizasyonlara boya danışmanlığı ve teknik destek sağlayarak kalite ve optimum uygulama yöntemlerini bir arada sunmanın gayesi içerisindedir.